23 лютого 2023, 09:38

Заяву МОК щодо допуску росіян до Олімпіади – 2024 назвали суперечливою: що тут не так

Громадськість не може зрозуміти, що мав на увазі Міжнародний олімпійський комітет під фразою "майданчик для об'єднання світу".

Заяву МОК щодо допуску росіян до Олімпіади – 2024 назвали суперечливою: що тут не так

У середу, 22 лютого напередодні повномасштабного вторгнення російських військ в Україну Міжнародний олімпійський комітет (МОК) зробив заяву, ключовою темою якої було допущення російських і білоруських спортсменів до Олімпійських ігор - 2024. Організація ухвалила рішення продовжити дискваліфікацію РФ і РБ, але водночас висловила думку, яку ЗМІ вважали суперечливою, передає Діалог.UA.

Так, всеукраїнське видання "Зеркало недели", коментуючи заяву, опубліковану на офіційному сайті МОК, звернуло увагу на фразу "Олімпіада може стати майданчиком для об'єднання світу".

Найімовірніше, саме її журналісти назвали неоднозначною. З одного боку, що поганого у світі? Адже практично всі адекватні люди хочуть, щоб на нашій землі нарешті настав мир. Однак постає питання: на яких умовах? І чи доречно говорити про мир, коли Росія продовжує обстрілювати суверенну, міжнародно визнану (зокрема й самою РФ) територію України, вбиває громадян нашої країни?

"Варто зазначити, що останнім часом МОК активно закликає до повернення спортсменів із РФ і Білорусі у міжнародний спорт", - підкреслюють журналісти "ЗН".

І тут важливий ще один фактор: МОК укотре нагадав про солідарність з українськими олімпійцями, зазначивши, що санкції проти урядів Росії та Білорусі, включно із забороною на символіку обох країн, залишаються чинними, однак...

Ми пам'ятаємо, що глава МОК Томас Бах неодноразово лобіював питання допуску росіян на Олімпіаду. Мало того, Бах ще й заявив, що "не західним урядам вирішувати, хто може брати участь у спортивних змаганнях".

Після цього президент України Володимир Зеленський запропонував голові МОК приїхати до зруйнованого росіянами Бахмуту та подивитися, на що це українське місто перетворила армія РФ.

Одразу видно, що для керівництва МОК головним завданням було не примирення сторін, а, цілком можливо, фінансовий фактор, адже не секрет, що багато міжнародних змагань спонсоруються російським "Газпромом", а Москва за першої ж нагоди використовує спортивну тематику для власної пропаганди, тому не дивно, що після таких заяв Баха українці та й представники багатьох інших країн, які їх підтримали, вельми насторожено сприймають "примиротворювальну" риторику МОК.

Утім, основну мету досягнуто: країна-агресор не буде представлена на Олімпіаді у Парижі, отже, не буде там і її символіки. І це досягнуто завдяки принциповій позиції України та підтримці дружніх країн.

Нагадаємо, ми раніше писали, що керівництво МОК ніяк не може визначитися з допуском російських і білоруських спортсменів до Олімпійських ігор.

Крім того, Діалог.UA повідомляв про надсилання колегіального звернення від імені 30 держав до МОК з проханням не допускати спортсменів з РФ і Білорусі до участі в Олімпіаді у Парижі.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини