9 березня 2023, 19:34

Понад 40 спортсменів Канади виступили єдиним фронтом проти участі росіян в Олімпіаді

Канадські спортсмени засудили Олімпійський комітет своєї країни, який заявив про готовність розгляду питання участі росіян і білорусів в ОІ.

Понад 40 спортсменів Канади виступили єдиним фронтом проти участі росіян в Олімпіаді

Триразова переможниця Олімпійських ігор у танцях на льоду Тесса Вірчу та ще 41 канадський спортсмен, який представляв раніше збірну Канади на головних стартах чотириріччя, виступили єдиним фронтом проти участі російських і білоруських атлетів в ОІ 2024 року у Парижі.

Про це йдеться у листі, який спортсмени надіслали в Олімпійський комітет Канади, передає AP.

У зверненні засуджується заява виконавчого директора ОКК Девіда Шумейкера, який заявив раніше про готовність організації розглянути можливість допуску представників Росії та Білорусі до Ігор у Парижі у нейтральному статусі.

Атлети не підтримали ініціативу Шумейкера, який запропонував зробити умовою допуску росіян і білорусів на ОІ засудження російської війни проти України. Канадські спортсмени вважають, що всі представники РФ і РБ мають бути відсторонені від Олімпіад до закінчення війни.

За словами атлетів, заяви про можливість розгляду участі росіян і білорусів в Олімпіаді "посилають сигнал, що ОКК більше не стурбований жорстоким вторгненням Росії в Україну".

Свій підпис під листом, окрім Вірчу, поставили, зокрема, такі олімпійські чемпіони, як хокеїстка Гейлі Вікенгайзер, представники лижного фрістайлу Дженніфер Гейл і Олександр Білодо, лижниця Беккі Скотт.

Нагадаємо, минулого тижня президент Польщі Анджей Дуда заявив, що російські спортсмени несуть відповідальність за дії своєї країни.

Раніше шість європейських держав підтримали українську декларацію, що закликає зберегти максимальні обмеження проти РФ і РБ у спортивній сфері.

Також повідомлялося, що у світі сформувалася коаліція з 35 країн, яка вимагає повного усунення росіян і білорусів від Олімпіади 2024 року.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини