19 березня 2023, 19:47

Німеччина відмовилася бойкотувати Олімпіаду через росіян і пояснила своє рішення

Одна з провідних країн ЄС Німеччина відкинула можливість бойкоту паризької Олімпіади через передбачувану участь росіян і білорусів.

Німеччина відмовилася бойкотувати Олімпіаду через росіян і пояснила своє рішення

Міжнародне співтовариство продовжує вживати заходів, мета яких - вплинути на позицію МОК і змусити організацію зберегти максимальні санкції щодо російського та білоруського спорту до завершення війни в Україні.

У світі створено коаліцію з понад 30 країн, яка виступає за повне усунення представників Росії та Білорусі від літньої Олімпіади 2024 року у Парижі. Деякі учасники цієї коаліції припускають можливість бойкоту Ігор як крайній захід, якщо МОК все ж таки дозволить росіянам і білорусам змагатися на ОІ.

Однак не всі готові йти на такий крок. Національний олімпійський комітет Німеччини за підсумками засідання ухвалив рішення не бойкотувати паризьку Олімпіаду через можливу участь російських і білоруських атлетів. У комітеті заявили, що підтримують відсторонення представників РФ і РБ від міжнародних змагань, вважаючи недозволеним дозволяти Москві та Мінську зловживати успіхами своїх спортсменів з метою пропаганди війни, але не мають наміру бойкотувати головні старти чотириріччя, оскільки "єдиними жертвами такого рішення будуть спортсмени, які втратять шанс здійснити олімпійську мрію".

Нагадаємо, наприкінці січня у МОК не виключили, що російські та білоруські спортсмени можуть бути допущені до Ігор у Парижі під нейтральним прапором. Ці заяви викликали великий резонанс на міжнародній арені: Україна та її союзники зажадали від МОК зберегти максимальні санкції щодо РФ і РБ.

Тим часом у Мінспорту Польщі запропонували МОК компромісний варіант. Йдеться про можливу участь в ОІ російських і білоруських біженців, які відкрито виступили проти влади Росії та Білорусі.

Днями глава Мінспорту та НОК України Вадим Гутцайт заявив, що таку пропозицію могло б розглянути, але у такому разі росіянам і білорусам необхідно буде відмовитися від громадянства своїх країн.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини