2 квітня 2023, 21:59

Польща поставила росіянам ультиматум щодо участі в етапі Кубка світу з фехтування

Варшава офіційно допустила росіян і білорусів до польського етапу Кубка світу з фехтування, але з однією умовою.

Польща поставила росіянам ультиматум щодо участі в етапі Кубка світу з фехтування

Спортивні чиновники Польщі врахували рекомендації МОК щодо допуску російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання та дозволяють фехтувальникам із РФ і РБ приїхати на польський етап Кубка світу, який із 21 до 23 квітня відбудеться у Познані та буде кваліфікацією до ОІ-2024. При цьому спортсмени з РФ і РБ повинні будуть письмово виступити проти російської війни в Україні, повідомляє прес-служба Федерації фехтування Польщі.

Так, росіянам і білорусам необхідно буде поставити підпис під заявою, в якій вони підтвердять, що

- не підтримують війну Росії проти України;

- не мають стосунку до режиму Володимира Путіна;

- не пов'язані з російською та білоруською арміями й іншими силовими структурами Росії та Білорусі.

Тобто російські та білоруські спортсмени мають відповідати тим критеріям, які МОК озвучив наприкінці березня, даючи рекомендації спортивним федераціям щодо допуску атлетів із РФ і РБ на міжнародні змагання.

У Федерації фехтування Польщі додали: під час етапу Кубка світу буде заборонено демонструвати російську та білоруську символіку, а також відтворювати гімни РФ і РБ. Крім того, заборона поширюється на присутність на змаганнях офіційних осіб із цих країн.

Нагадаємо, минулого місяця Міжнародна федерація фехтування (FIE) вирішила повернути росіян і білорусів на турніри під своєю егідою, що викликало негативну реакцію з боку України та багатьох західних держав. У відповідь на рішення FIE країни одна за одною почали скасовувати проведення різного рівня змагань з фехтування на своїй території. Наприклад, напередодні стало відомо, що Франція відмовилася приймати етап Кубка світу, який мав відбутися у Сен-Мор-де-Фоссе з 19 по 21 травня.

Наприкінці березня МОК рекомендував міжнародним федераціям повернути росіян і білорусів на міжнародні спортивні майданчики за умови дотримання ними нейтралітету. При цьому рішення з питання участі представників РФ і РБ на Олімпійських іграх у Парижі ухвалюватимуть пізніше.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини