31 травня 2023, 18:16

"Це наша позиція", – Бах заявив, що спортсменів із РФ допустять на змагання у нейтральному статусі

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах упевнений, що захищає автономію спорту, й обмеження, встановлені для російських спортсменів, достатні.

"Це наша позиція", – Бах заявив, що спортсменів із РФ допустять на змагання у нейтральному статусі

Президент Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах упевнений, що більша частина світової спільноти підтримує рішення МОК, який 28 березня рекомендував федераціям допустити російських і білоруських спортсменів до змагань у нейтральному статусі. Це не стосується командних видів, а також спортсменів, які представляють силові структури.

Таку заяву Томас Бах зробив у Лозанні на зустрічі Асоціації міжнародних федерацій літніх олімпійських видів спорту.

"Переважна більшість міжнародної спільноти розуміє, що спорт переживає важкі часи, та підтримує наш проміжний підхід. Це було відображено у багатьох заявах не тільки переважної більшості національних олімпійських комітетів, а й у заявах багатьох політичних лідерів як на рівні ООН, так і на рівні міжурядових організацій та глав держав і урядів. Найостанніший приклад - саміт G7 у Японії", - зазначив глава МОК.

У заяві "Великої сімки", опублікованій за підсумками саміту, йшлося, що країни G7 мають намір не допустити участі росіян і білорусів у змаганнях під прапорами своїх держав.

"Це наша позиція, яка захищає автономію спорту, це наша позиція, яка встановлює жорсткі обмеження, які гарантують нейтральний статус спортсменів із російським і білоруським паспортом на міжнародних змаганнях", - сказав Бах, маючи на увазі, що інших обмежень для росіян і білорусів запроваджувати не будуть.

Тим часом 35 країн світу вимагають від МОК переглянути своє рішення та взагалі не допустити спортсменів із РФ і Білорусі на Олімпіаду у Парижі 2024 року. На думку президента Національного олімпійського комітету Фінляндії Яна Вапаавуорі, МОК під час розгляду питання щодо допуску на змагання атлетів із країн-агресорів обрав відверто проросійську позицію, а запроваджені часткові обмеження - результат тиску з боку окремих країн.

"Загалом я змушений визнати, що МОК як організація впродовж усієї ситуації в Україні був проросійським до божевілля. Жорсткі заходи, вжиті щодо Росії та Білорусі, є результатом тиску на МОК з боку окремих країн, національних комітетів, спортивних федерацій і політиків", - сказав Вапаавуорі.

Тим часом у самій Росії хочуть провести свої альтернативні Олімпіаді змагання за участю "дружніх країн".

Про це повідомила голова Всеросійської федерації художньої гімнастики Ірина Вінер.

"Нам не потрібні ніякі Олімпійські ігри! Ми будемо робити для цих дітей альтернативні змагання з нашими дружніми країнами", - заявила Вінер.

У Мережі сміються над пропозицією Вінер. Один із користувачів навіть придумав слоган для такої "Олімпіади": "Альтернативніше, Суверенніше, Імпортозаміщеніше". Інші жартують, що разом із Росією погодяться виступати тільки Білорусь і Північна Корея.

Раніше у Баха знову заявили, що уряди не мають впливати на можливість спортсменів мати доступ до міжнародних змагань.

Також ми писали, що в Росії цинічно закликали МО позбавити Україну прапора і гімну "для захисту" її спортсменів.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини