5 липня 2023, 11:18

Дегандболізація: у РФ відібрали право на проведення престижного європейського чемпіонату

Європейська федерація гандболу відмовила Москві та Санкт-Петербургу у праві приймати континентальний чемпіонат серед жіночих команд у 2026 році.

Дегандболізація: у РФ відібрали право на проведення престижного європейського чемпіонату

Європейська федерація гандболу ухвалила рішення не проводити у Росії чемпіонат Європи серед жіночих команд у 2026 році. Матчі найсильніших збірних континенту мали відбутися у Москві та Санкт-Петербурзі.

Про це повідомляє офіційний сайт Європейської федерації гандболу.

Організатори турніру зараз займаються пошуком іншої країни-господині Євро-2026. Офіційна причина відмови від проведення жіночої гандбольної першості у РФ звучить м'яко та дипломатично, але загалом усе зрозуміло: Росія - ізгой і у світі спорту.

"Російські збірні та клуби відсторонені від участі у міжнародних змаганнях. Крім того, нинішні умови не дозволять реалізувати всі етапи організації такого великого турніру. Це візити інспекцій EHF (Європейська федерація гандболу - ред.), технічна підготовка арен, приїзд уболівальників з інших країн та інші питання", - йдеться у повідомленні федерації.

Росія отримала право на проведення жіночого Євро-2026 ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну - у листопаді 2021 року.

Нагадаємо, у ПАРЄ закликали МОК не допустити російських і білоруських атлетів на Олімпійські та Паралімпійські ігри у Парижі навіть під нейтральним прапором.

Також ми писали, що у МОК продовжують ухилятися від вирішення російського та білоруського питань на літніх Олімпійських іграх 2024 року. Україна і більшість країн Заходу вимагають повного відсторонення російських і білоруських спортсменів від міжнародних змагань до закінчення війни. У Комітеті, зі свого боку, розглядають варіант із нейтральними атлетами з РФ і РБ на Іграх, але остаточного рішення, як і раніше, немає.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини