27 липня 2023, 10:09

Бойкот знято частково: у Києві ухвалили важливе рішення щодо заборони українцям змагатися з росіянами

Українцям тепер можна змагатися зі спортсменами з РФ і РБ, якщо ті виступають під нейтральним прапором.

Бойкот знято частково: у Києві ухвалили важливе рішення щодо заборони українцям змагатися з росіянами

Україна частково призупинила бойкот спортивних турнірів за участю представників країн-агресорів Росії та Білорусі. Міністерство молоді та спорту підкоригувало текст наказу про заборону участі українських атлетів у міжнародних змаганнях: тепер нашим спортсменам дозволено виступати разом із росіянами та білорусами за умови, що ті змагаються без своєї національної символіки, передає Діалог.UA.

Після редагування тексту документа він має такий варіант: заборонена участь у змаганнях, де виступають росіяни та білоруси "під своїм національним прапором, використовують національну символіку або діями чи заявами виражають приналежність до Росії чи Білорусі".

Таке рішення продиктоване тим фактом, що представники РФ і РБ отримали дозвіл до участі у турнірах у нейтральному статусі в абсолютній більшості видів спорту. Сам факт дозволу викликав велику дискусію у світовій спортивній спільноті. Особливо насторожує той факт, що деякі росіяни, які виступають навіть у нейтральному статусі, все одно підтримують диктаторський режим Путіна та його агресивні дії проти України, але роблять це завуальовано.

Нагадаємо, нещодавно МОК виступив із дивною заявою, звинувативши уряди деяких західних країн у небажанні повертати росіян у міжнародний спорт.

Водночас у самій РФ продовжують робити нервові заяви з приводу можливого відсторонення росіян від Олімпіади.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини