23 серпня 2023, 18:59

Харлан розповіла, як за допомогою кума відбилася від росіян, які намагалися помститися за епізод зі Смирновою

Прославлена українська шаблістка Ольга Харлан повідомила про психологічну атаку росіян у соцмережах.

Харлан розповіла, як за допомогою кума відбилася від росіян, які намагалися помститися за епізод зі Смирновою

Олімпійській чемпіонці 2008 року з фехтування на шаблях Ользі Харлан довелося скористатися допомогою кума-айтішника, щоб відбитися від росіян, які намагалися помститися українській шаблістці за відмову потиснути руку росіянці Анні Смирній на нещодавньому чемпіонаті світу у Мілані.

В інтерв'ю телеведучій Марії Єфросиніній Ольга розповіла, що після скандалу на світовій першості росіяни влаштували психологічну атаку у соцмережах: вони намагалися зламати всі акаунти нашої шаблістки.

"Я кажу: роби щось із цим, тому що я не можу цей захист поставити двоетапний", - розповіла фехтувальниця про своє звернення до кума.

За словами Ольги, росіяни якимось чином роздобули її номер телефону, а також електронну пошту та почали "розносити" її. Коли посипалися дзвінки та повідомлення, спортсменка закрила доступ для всіх, кого немає у неї у друзях.

"Вони почали надсилати фотографії, які я не відкривала, але бачила суть. Думаю, це були загиблі. Наші чи не наші, я не знаю", - додала шаблістка.

Ольга також розповіла, коли прийняла рішення не потискати руку суперникам із РФ. Це сталося у той момент, коли у МОК почали проводити активну кампанію за повернення представників РФ і РБ під нейтральним прапором.

"Для мене, по-перше, це було очікувано: це ж росіяни - вони завжди знайдуть якісь шляхи та таке інше. І тут питання до МОК: що змінилося за один рік. Чому ви їх повертаєте? Що змінилося: закінчилася війна, стало краще чи тихіше? Ні, стало ще гірше, більше людей загинуло. Для нас це було незрозуміло", - сказала спортсменка.

Відповідаючи на запитання, як у МОК пояснюють своє рішення повернути росіян і білорусів, Ольга повідомила: чиновники починають розповідати про "дискримінацію" та заявляти, що "кожен спортсмен має право змагатися незалежно від громадянства". Крім того, у МОК вказують, що "у світі є багато воєн і вони не можуть усіх дискваліфікувати".

Раніше Харлан повідомила, що після інциденту зі Смирновою на ЧС їй у соцмережі почали надходити погрози, а також почали лунати телефонні дзвінки з невідомих номерів з усього світу.

Нагадаємо, через відмову потиснути руку росіянці Харлан отримала чорну картку та не змогла продовжити виступ в індивідуальному турнірі, який був відбором до Олімпіади 2024 року. Однак через деякий час у МОК ухвалили рішення про автоматичну кваліфікацію української фехтувальниці на Ігри у Парижі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини