17 лютого 2024, 20:58

На ЧС із плавання прогриміла приємна для України сенсація

Український плавець Владислав Бухов виграв історичне для України "золото" чемпіонатів світу на 50-метрівці вільним стилем.

На чемпіонаті світу з водних видів спорту, який цими днями проходить у столиці Катару Досі, прогриміла приємна для України сенсація: 21-річний уродженець Донецька Владислав Бухов завоював перше в історії нашої країни "золото" світової першості на 50-метрівці вільним стилем.

Український плавець подолав дистанцію за 21,44 секунди, випередивши всього на 0,01 секунди одного з фаворитів запливу, триразового бронзового призера Олімпійських ігор з Австралії Камерона Макевоя. На третю сходинку п'єдесталу піднявся британець Бенджамін Прауд, який відстав від переможця на 0,09 секунди.

У кваліфікації Бухов подолав 50-метрову дистанцію ще швидше - за 21,38 секунди, що є новим рекордом України у цій дисципліні. Попередній національний рекорд належав Андрію Говорову, який на Олімпіаді 2016 року показав на цій дистанції результат 21,46 секунди.

Для Владислава це був перший фінал на чемпіонатах світу й одразу тріумф. Раніше на світових першостях він двічі зупинявся на стадії півфіналу.

До сьогоднішнього успіху за всю історію чемпіонатів світу українським плавцям загалом вдавалося сім разів підніматися на найвищу сходинку п'єдесталу. Таким чином, "золото" Бухова є восьмим для нашої країни та першим саме на дистанції 50 метрів вільним стилем.

Молодий чемпіон світу є володарем олімпійської ліцензії на 50-метрівці вільним стилем на майбутній Олімпіаді у Парижі, та сподіватимемося, що і там він зможе принести Україні нагороду. На попередніх ОІ Бухов показав 19-й результат.

Нагадаємо, у серпні минулого року Україні вдалося виграти "золото" чемпіонату світу з легкої атлетики завдяки блискучому виступу Ярослави Магучіх у секторі для стрибків у висоту.