11 березня 2024, 14:08

Фото Путіна з неповнолітньою фігуристкою Валієвою обурило Баха – глава МОК не стримав емоцій і висловив усе

Томас Бах звинуватив владу РФ і особисто Путіна у тому, що вони використовували Камілу Валієву у своїх корисливих політичних цілях.

Фото Путіна з неповнолітньою фігуристкою Валієвою обурило Баха – глава МОК не стримав емоцій і висловив усе

Глава Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах прокоментував нещодавні знімки президента Росії Володимира Путіна разом із дискваліфікованою за застосування допінгу фігуристкою Камілою Валієвою, інформує "АР".

Бах висловив своє обурення з приводу фото, на якому 17-річна Валієва стоїть поруч зі старим Путіним на церемонії відкриття "Ігор майбутнього" у Казані. На думку глави МОК, це не тільки використання неповнолітньої спортсменки у політичних цілях, а й демонстрація відвертої неповаги до світових антидопінгових правил.

За словами Томаса Баха, видовище, де Каміла Валієва сфотографована з Путіним на спортивному заході у Росії, "дійсно дуже важко винести".

Глава МОК додав, що Валієвій "довелося стояти поруч із Путіним" на цьому заході, а потім ще й тривалий час сидіти поруч із Путіним у VIP-партері. Бах таким чином натякнув, що російську фігуристку просто змусили "відсвічувати" поруч із "високим начальством".

Контекст

Згідно з даними "Вікіпедії", на XXIV Зимових Олімпійських іграх у Пекіні стався гучний скандал навколо російської фігуристки Каміли Валієвої, запідозреної у вживанні метаболічного препарату триметазидину, забороненого Всесвітнім антидопінговим агентством 2014 року. На самій Олімпіаді Валієва все ж виступила та стала олімпійською чемпіонкою у командних змаганнях, а також показала 5-й результат в особистому заліку. Обидва результати після розглядів було анульовано.

Нагадаємо, глава МЗС РФ Сергій Лавров звинуватив МОК у "зраді ідеалам олімпізму". У відповідь на це президент МОК Томас Бах висловив Росії своє обурення, нагадавши про вторгнення в Україну й інші причини, через які щодо цієї країни було запроваджено санкції, зокрема й спортивні.

До речі, Олександр Невзоров відреагував на черговий допінговий скандал, зазначивши, що Росія "використовувала" хвору Камілу Валієву на зимових Олімпійських іграх у Пекіні.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини