8 березня 2024, 14:13

Хамська поведінка РФ змусила МОК різко відповісти – навіть "лояльний" Бах пригадав росіянам і війну, і допінг

За словами президента Міжнародного олімпійського комітету Томаса Баха, Росія грубо порушила Олімпійську хартію.

Хамська поведінка РФ змусила МОК різко відповісти – навіть "лояльний" Бах пригадав росіянам і війну, і допінг

У Міжнародному олімпійському комітеті відповіли на постійні словесні провокації глави МЗС Лаврова й інших російських чиновників. І навіть президент МОК Томас Бах, якого небезпідставно раніше звинувачували у лобіюванні інтересів Москви та "проштовхуванні" спортсменів країни-агресора на Олімпіаду, цього разу висловив владі РФ своє обурення, інформує The Gurdian.

Варто зазначити, що раніше Сергій Лавров звинуватив МОК у "зраді ідеалам олімпізму" та сказав багато інших провокаційних речей на адресу організації.

У відповідь президент Бах згадав і допінговий скандал, і війну в Україні, звинувативши російську владу у порушенні Олімпійської хартії.

"Ми бачимо дедалі агресивніші заяви уряду Росії, офіційних осіб цієї країни. Примітно, що ця агресія походить якраз від того ж самого уряду, який стояв за скандальними маніпуляціями з антидопінговою системою до, під час і після зимових Ігор у Сочі", - підкреслив він.

Після цього Бах нагадав, що запровадити нові санкції щодо Росії та накласти ще суворіші ембарго МОК змусили військові дії, які Москва розв'язала проти України. Також він акцентував увагу на тому факті, що й Олімпійський комітет РФ теж "віджав" усе майно на українській території та зробив нові незаконні "олімпійські комітети" на окупованих українських землях.

"Російське керівництво ігнорує той факт, що саме воно змусило нас так діяти, та сталося це через вторгнення Росії в Україну й анексію частин її території. Вони навіть зобов'язали Олімпійський комітет Росії також анексувати частини, які перебувають під юрисдикцією НОК України. Ось у чому причина цього: до наших дій нас привело грубе порушення Олімпійської хартії", - додав президент МОК.

Нагадаємо, у збірній Росії з гімнастики "скипіли" через рішення щодо Олімпіади: "Нас поставили на коліна!"

Відомо, що 2022 року після вторгнення Росії в Україну російський і білоруський спорт зазнав санкцій і опинився у міжнародній ізоляції.

Водночас знайшлися й такі організації, які дозволили росіянам і білорусам змагатися під нейтральним прапором.

Тим часом російських і білоруських тенісистів допустили до ОІ - 2024 у "нейтральному статусі".

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини