19 березня 2024, 20:42

Олімпіада у Парижі: спортсменів РФ і Білорусі не пустять на церемонію відкриття Ігор – 2024

Спортсмени РФ і Білорусі зможуть брати участь в Олімпійських іграх – 2024, але з безліччю обмежень.

Олімпіада у Парижі: спортсменів РФ і Білорусі не пустять на церемонію відкриття Ігор – 2024

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) погодив нейтральний прапор, під яким на Олімпіаді у Парижі виступатимуть спортсмени з РФ і Білорусі.

На росіян і білорусів очікує на Іграх - 2024 безліч обмежень, передає Діалог.UA.

МОК встановив максимальну квоту для участі РФ і Білорусі в Іграх - 2024. Податися на змагання зможуть тільки 55 росіян і 28 білорусів. Наразі кваліфікувалися тільки 20 представників цих країн (12 із РФ і 8 із Білорусі), та, зазначають експерти, повністю добити квоти ці дві країни, ймовірно, не зможуть.

Річ у тім, що кожному атлету доведеться проходити сувору перевірку на відповідність критеріям нейтралітету. Зокрема, вони повинні не мати зв'язків з арміями своїх країн.

Ті нечисленні атлети РФ і Білорусі, яких візьмуть на Ігри - 2024, будуть зобов'язані виступати під бірюзовим прапором AIN (Athlete Individuel Neutre, що з французької перекладається як "індивідуальні нейтральні атлети"). Демонстрація державної символіки цих двох країн буде під суворою забороною.

Крім цього, перемога білоруського або російського атлета у змаганнях не відображатиметься у загальному медальному заліку.

Ще одне важливе обмеження - недопуск спортсменів із РФ і Білорусі на церемонію відкриття Олімпійських ігор.

У РФ болісно відреагували на обмеження. Президент Всеросійської федерації художньої гімнастики Ірина Вінер, яка є дружиною кремлівського олігарха Алішера Усманова, назвала "ганебними" обмеження.

"Без прапора та гімну виступати, я вважаю, це взагалі ганебно для такої великої країни, як Росія!" - заявила представниця путінського режиму.

Раніше Зеленський висловився про участь росіян у літній Олімпіаді.

Автор: Татьяна Шевченко

Останні новини