29 квітня 2024, 11:11

Пішов із життя Фоменко – перший тренер збірної України, який подолав відбірковий турнір на Євро – 2016

У віці 75 років пішов із життя колишній український футболіст і тренер Михайло Фоменко.

Пішов із життя Фоменко – перший тренер збірної України, який подолав відбірковий турнір на Євро – 2016

Відомо, що ще влітку 2023 року Михайло Іванович розпочав лікування від онкологічної хвороби. Офіційна причина смерті поки що не повідомляється.

Сьогодні, 29 квітня, помер легендарний гравець київського "Динамо" Михайло Фоменко, повідомляє прес-служба Асоціації футболу Сумської області.

Народився 19 вересня 1948 року у селі Мала Рибиця на Сумщині. Вихованець клубу "Спартак" (Суми). Після грав у луганській "Зорі", а з 1967 року у київському "Динамо".

Тренерську кар'єру розпочав також із команди із Сумщини "Фрунзівець". Очолював збірні Гвінеї та України.

Добре виявив себе саме як головний тренер національної збірної України. У відборі на ЧС-2014 у плей-офф за сумою двох матчів поступилися місцем Франції. Проте вже 2016 року Україна грала на ЧЄ у Франції. Найпримітніше, що до цього Україна грала на ЧЄ лише у 2012 році, але потрапила у фінальну частину автоматично як одна із господарок турніру.

Як гравець Фоменко був срібним призером ЧЄ у Бельгії у 1972 році у складі збірної СРСР, а також удостоївся бронзової медалі на ОІ-76 у Монреалі (також у складі збірної СРСР).

Раніше ми повідомляли, що Бах поставив остаточний ультиматум усім спортсменам з РФ та РБ, які були допущені до ОІ у Парижі.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини