27 квітня 2024, 18:30

Бах поставив ультиматум "нейтральним" росіянам напередодні Олімпіади у Парижі

Допущені до ОІ російські спортсмени можуть бути дискваліфіковані, якщо порушать ключову заборону.

Бах поставив ультиматум "нейтральним" росіянам напередодні Олімпіади у Парижі

МОК готовий застосовувати жорсткі заходи щодо російських "нейтральних" спортсменів на майбутніх літніх Олімпійських іграх у Парижі, якщо вони порушать заборону на демонстрацію прапора РФ й іншої російської символіки або ж демонструватимуть символи російського вторгнення в Україну, наприклад, такі як Z.

Відповідну заяву зробив голова комітету Томас Бах, інформує AFP.

За його словами, у разі порушення встановлених правил негайно буде відкрито дисциплінарне провадження та вжито необхідних санкцій, аж до дискваліфікації.

Бах уточнив, що демонстрація російської символіки на Іграх у французькій столиці забороняється як безпосередньо під час змагань, так і на церемоніях нагородження.

Глава МОК підтвердив свою підтримку політики комітету щодо виключення Росії як держави з паризьких Ігор через кричуще порушення Олімпійської хартії, коли вона анексувала українські спортивні організації. У Парижі зможе виступити лише невелика кількість російських атлетів у "нейтральному статусі" за умови, що вони не висловлювали публічної підтримки російському вторгненню в Україну та не мають зв'язків із російською армією й іншими силовими організаціями.

Раніше Бах розповів, що з РФ постійно надходять агресивні заяви на адресу МОК і його особисто. При цьому глава МОК вважає, що від Олімпіади слід відсторонити тільки тих російських спортсменів, хто підтримує режим Путіна.

Нагадаємо, у березні стало відомо, що російських і білоруських спортсменів не пустять на церемонію відкриття ОІ у Парижі.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини