5 травня 2024, 07:00

"Барселона" – клієнт Довбика: українець знову декласував гранда та зміцнився у гонці бомбардирів

Український нападник допоміг "Жироні" повернути другу сходинку у турнірній таблиці Ла Ліги.

Форвард збірної України Артем Довбик продовжує проводити феноменальний сезон на клубному рівні. "Жирона", кольори якої захищає наш співвітчизник, сенсаційно йде у верхній частині турнірної таблиці на фінішній прямій чемпіонату Іспанії, а сам нападник забив уже 20 голів і очолює гонку бомбардирів Ла Ліги.

20-й гол ексгравець "Дніпра-1" забив у суботу, 4 травня, у каталонському дербі. "Жирона" приймала на своєму полі "Барселону" та зуміла здобути перемогу 4:2.

Першими початок гольовій феєрії у матчі поклали гості, які зусиллями Крістенсена вийшли вперед уже на 3-й хвилині. Однак перевага "синьо-гранатових" протрималася лише хвилину, доки за справу не взявся український форвард: Довбик успішно замкнув подачу Мартінса з флангу та відновив рівність у рахунку.

Після різкого старту команди заспокоїлися, та наступний гол у поєдинку трапився тільки під саму завісу першого тайму: гостям вдалося заробити пенальті, який реалізував Левандовскі.

Здавалося, пропущений гол у роздягальню мав би зломити морально хазяйську команду, однак у перерві тренерський штаб "Жирони" зумів знайти правильні слова та налаштувати свій колектив на другу половину зустрічі. Перемога у цьому поєдинку гарантувала б "жиронцям" першу в історії участь у Лізі чемпіонів.

І вони досягли свого, розмазавши куди більш іменитого суперника у другі 45 хвилин. Ударним вийшов період з 65-ї по 74-у хвилини, коли господарі відвантажили "Барсі" три м'ячі. Свої прізвища на табло запалили Гутьєррес і двічі Португес.

Завдяки своєму успіху "Жирона" повернулася на другу сходинку турнірної таблиці, маючи у своєму розпорядженні 74 очки. За чотири тури до закінчення чемпіонату "жиронці" гарантували собі місце у ЛЧ: команда стала недосяжною для "Атлетіка" з Більбао, що перебуває на 5-й сходинці з 61 очком.

Тим часом Довбик - лідер бомбардирських перегонів. Він випереджає найближчого переслідувача Беллінгема та мадридського "Реала" на два голи.

Нагадаємо, у матчі першого кола між "Барселоною" та "Жироною" перемога також дісталася "жиронцям", до того ж із тим самим рахунком 4:2, а Довбик тоді відзначився голом. Таким чином, "блаугранас" стають "клієнтом" українського форварда.