14 червня 2024, 12:02

Російських тенісистів офіційно допустили до Олімпіади: з'явився список тих, хто поїде

У списку "нейтральної" російської команди Дар'я Касаткіна, Данило Медведєв, Андрій Рубльов та інші відомі атлети.

Російських тенісистів офіційно допустили до Олімпіади: з'явився список тих, хто поїде

Міжнародна федерація тенісу (ITF) дозволила російським тенісистам виступити на Олімпійських іграх у Парижі, передає Діалог.UA.

Варто зазначити, що українські ЗМІ та користувачі соцмереж сприйняли це рішення з цілком зрозумілою критикою.

"Міжнародна федерація тенісу забороняє росіянам і білорусам виступати на змаганнях, що проводяться під своєю егідою, однак для Ігор у Парижі чомусь було зроблено дивний виняток", - зазначають представники преси.

Своєю чергою, у країні-агресорі Росії вже радісно оголосили новину про допуск на Олімпіаду та навіть назвали склад, який поїде до Парижу: Данило Медведєв, Андрій Рубльов, Карен Хачанов, Роман Сафіулліна, Дар'я Касаткіна, Людмила Самсонова, Катерина Александрова та Мірра Андрєєва.

"Надійшла відповідь від ITF: усі наші тенісисти допущені до Олімпіади, жодних питань не виникло до наших гравців. До 19-го числа ми надішлемо остаточну заявку. Головне, що у нас немає обмежень щодо формування складу", - сказав президент Федерації тенісу РФ Шаміль Тарпіщев.

Примітно, що більшість російських тенісистів із топ-списку відкрито не підтримали війну в Україні. Водночас їхня реакція на дії путінської армії, яка обстрілює мирні українські міста, була вельми ухильною. Так, наприклад, Медведєв і Рубльов на прохання прокоментувати "спецоперацію", відповіли, що "хочуть миру". Відкрито виступила проти війни лише Дар'я Касаткіна, за що її похвалила українська спортсменка Еліна Світоліна.

Згідно з умовами організаторів Олімпіади, росіяни виступатимуть на змаганнях під нейтральним прапором, без символіки РФ. Також на стартах чотириріччя не звучатиме гімн країни-окупанта.

Нагадаємо, російський "аналог Олімпіади" зазнав нищівного фіаско: так звані "Ігри дружби", які планував Кремль, проігноровані міжнародною спортивною спільнотою.

Як раніше повідомлялося, відомий український спортсмен і військовослужбовець Сергій Стаховський висловив усе, що думає про допуск російських "нейтральних" атлетів до Олімпіади, нагадавши про війну в Україні.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини