4 вересня 2024, 09:56

Паралімпіада – 2024: Україна виборола 10 медалей за один день і злетіла у рейтингу загального заліку

Черговий день змагань на Паралімпійських іграх виявився для збірної України успішним: наші параатлети вибороли 10 медалей, серед яких чотири золоті.

Українські параспортсмени продовжують демонструвати визначні результати на Паралімпіаді - 2024 у Парижі. Протягом 3 вересня наша збірна поповнила свій актив одразу 10 нагородами, включаючи чотири золоті медалі.

Оксана Ботурчук принесла Україні першу медаль дня, посівши третє місце у забігу на 400 метрів. Завдяки цій бронзі вона встановила новий національний рекорд із кількості завойованих медалей на Паралімпійських іграх, довівши свій особистий залік до 11 нагород, починаючи з 2008 року.

Важливою подією дня був подвійний тріумф у плаванні на спині на дистанції 100 метрів: Юрій Шенгур виборов золоту медаль, а Андрій Трусов посів друге місце, забезпечивши Україні два призові місця на подіумі.

Данило Чуфаров додав у скарбничку збірної срібну медаль у плаванні на 200 метрів комплексним стилем, що є його другою нагородою на поточній Паралімпіаді. На жаль, Михайло Сербін зупинився за крок від п'єдесталу, посівши четверте місце у цьому ж запливі.

У бігу на 400 метрів відзначилася Юлія Шуляр, яка не лише здобула золоту медаль, а й встановила особистий рекорд, подолавши дистанцію за 55,16 секунд. У змаганнях із штовхання ядра (клас F20) Олександр Яровий також встановив особисте досягнення, вигравши "золото" з результатом 17,61 м. З Олександром піднявся на подіум Максим Коваль, який здобув бронзову нагороду.

Ігор Німченко приніс Україні ще одну золоту медаль у плаванні на 100 метрів батерфляєм у класі S10, посівши друге місце. Для Ігоря в особистому заліку це вже 10 паралімпійська медаль за всю кар'єру.

Наталія Кобзар тріумфально фінішувала у забігу на 400 метрів, встановивши особистий рекорд із показником 1:00.92 хвилини. Цей визначний результат забезпечив їй золоту медаль на змаганнях.

Олена Федота-Ісаєва здобула бронзову медаль для України у фехтуванні на візках, впевнено здобувши перемогу над суперницею з Китаю з рахунком 15:3 у поєдинку за третє місце.

За результатами 3 вересня збірна України піднялася на 7-у позицію у загальному медальному заліку, заробивши 9 золотих, 15 срібних і 21 бронзову медаль. Лідером залишається Китай, у Великобританії друге місце та у США третє.

Раніше Dialog.UA повідомляв, що збірна України покращила своє місце у медальному заліку Паралімпіади в Парижі після четвертого дня змагання.

Автор: Светлана Романенко