14 березня 2024, 07:29

"Начебто Путін не є диктатором", – мер Парижу висловила свою думку про участь росіян в ОІ

Мер Парижу Ідальго хоче усунути російських спортсменів від участі в Олімпійських іграх.

"Начебто Путін не є диктатором", – мер Парижу висловила свою думку про участь росіян в ОІ

Анн Ідальго хотіла б, щоб МОК повністю заборонив спортсменам із РФ брати участь у самих ОІ та їхньому відкритті навіть під нейтральним прапором.

Напередодні в інтерв'ю агентству Reuters градоначальник столиці Франції висловила свою думку щодо участі російських спортсменів в ОІ.

Самі ігри відбудуться у період з 26 липня по 11 серпня. Вони проходитимуть на тлі війни в Україні та конфлікту на Близькому Сході. Ідальго заявила, що з радістю чекає на спортсменів з Ізраїлю, але не буде рада їхнім колегам із РФ.

У найближчому майбутньому МОК має ухвалити рішення про допуск спортсменів з РФ і РБ до відкриття самих ігор. Наразі білорусам і росіянам дали добро на ігри у Парижі, але під нейтральним прапором. Вони не мають права носити на собі прапор своєї країни та виконувати гімн.

Ідальго заявила, що хотіла б і зовсім не бачити росіян у своєму місті. Ми не маємо поводитися так, ніби немає самої війни та не було вторгнення армії Путіна в Україну 2022 року, заявила мер Парижу. Ми не маємо закривати очі на той факт, що диктатор Путін сьогодні загрожує не тільки Україні, а й усій Європі, наголосила Ідальго.

Ідальго також заявила, що перед урочистим відкриттям ОІ у Парижі вшанують ізраїльських спортсменів і членів збірної, проти яких 1972 року вчинили у Мюнхені теракт.

Раніше Зеленський висловив свою думку про участь російських спортсменів в ОІ та Паралімпіаді у Парижі.

Тим часом Міжнародна федерація тенісу допустила росіян і білорусів до ОІ у Парижі, але під нейтральним прапором.

Автор: Дмитрий Мироненко

Останні новини