29 січня 2023, 18:11

"Лицемірство і безхарактерність", – у ЄС виступили проти позиції МОК щодо росіян

У Євросоюзі відреагували на пропозицію глави МОК Томаса Баха повернути російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання.

"Лицемірство і безхарактерність", – у ЄС виступили проти позиції МОК щодо росіян

Пропозиція президента МОК Томаса Баха дозволити представникам Росії та Білорусі брати участь у міжнародних спортивних змаганнях, зокрема ОІ, є "лицемірством і безхарактерністю". Російські та білоруські атлети мають бути повністю ізольовані від міжнародних стартів.

З таким закликом виступила прем'єр-міністр Естонії Кая Каллас на своїй сторінці у Facebook.

"Це пряме знущання над усіма десятками тисяч українців, яким довелося піти з життя у найсерйознішому злочині проти людства, який пережила Європа з часів закінчення Другої світової війни", - ідеться у повідомленні.

Глава естонського уряду звернулася до урядів і парламентів усіх країн і запропонувала підтримати повне відсторонення спортсменів із РФ і РБ від міжнародних спортивних заходів.

Прем'єр додала: влада РФ використовуватиме кожне спортивне змагання за участю своїх спортсменів і кожну перемогу, щоб переконати російське суспільство у тому, що "росіян, як і раніше, вітають і поважають на Заході".

За словами глави уряду Естонії, у питанні ізоляції російських і білоруських спортсменів не може бути жодних компромісів, доки в Україні триває війна та не покарано відповідальних за військові злочини.

"Не бачу місця компромісу, доки Росія не вийде з військової діяльності та воєнних злочинців не притягнуть до міжнародного правосуддя", - наголосила прем'єр.

Нагадаємо, Бах припустив, що російські та білоруські спортсмени могли б змагатися на міжнародних турнірах, зокрема Олімпіадах, у нейтральному статусі.

Президент України Володимир Зеленський назвав абсолютно неприйнятною таку позицію МОК і заявив, що українська сторона й надалі домагатиметься повного відсторонення атлетів із РФ і РБ.

Зі свого боку, Генеральна асамблея НОК України збереться 3 лютого на позачергове засідання, щоб розглянути питання можливого бойкоту Олімпіади-2024, якщо російських і білоруських спортсменів допустять до змагань.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини