27 березня 2023, 18:28

Україна сказала, як можна повернути росіян на Олімпіаду – 2024: МОК дізнався найважливішу умову

Україна разом із Польщею та прибалтійськими країнами звернулася до МОК, нагадавши про те, що Кремль продовжує вести агресивну війну та використовує спортсменів з метою пропаганди.

Україна сказала, як можна повернути росіян на Олімпіаду – 2024: МОК дізнався найважливішу умову

Без припинення загарбницької війни та повного виведення російських військ з території України про жоден допуск росіян і білорусів до Олімпіади і мови бути не може, навіть під нейтральним прапором. З такою заявою Міністерство закордонних справ України за підтримки дипвідомств з дружніх країн Польщі, Естонії, Латвії та Литви звернулося до Міжнародного олімпійського комітету, передає Діалог.UA з посиланням на відповідний документ.

Офіційний Київ і представники країн-партнерів наголосили, що Росія та Білорусь можуть повернути своїх спортсменів у міжнародне спортивне співтовариство тільки в один спосіб: повністю припинивши війну проти України.

"Не національність спортсменів визначає їхню роль, а той факт, що їх спонсорують / підтримують їхні уряди або компанії, які підтримують кремлівський режим, що продовжує свою агресивну війну проти України", - наголосили автори заяви, додавши, що деякі спортсмени з РФ водночас є й військовими, або беруть участь безпосередньо у "спецоперації", або надають окупантам підтримку в інші способи.

Нагадаємо, у Національному олімпійському комітеті ФРН повідомили про намір домагатися збереження санкцій щодо Росії та Білорусі, але зазначили, що країна не бойкотуватиме Ігор у Парижі, якщо на них усе ж таки допустять спортсменів із цих країн.

До речі, у Мінспорту України допускають можливість розгляду ініціативи Польщі, яка запропонувала створити збірну з російських і білоруських біженців для участі в ОІ-2024.

Як раніше ми писали, МОК ухвалив остаточне рішення щодо допуску росіян до участі в Олімпіаді - 2024: з'явилася заява.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини