30 березня 2023, 16:38

Організатори Європейських ігор різко відповіли МОК щодо участі спортсменів із РФ і Білорусі

У Польщі заявили, що спортсменів із РФ і Білорусі не допустять до Європейських ігор – 2023 за жодних обставин.

Організатори Європейських ігор різко відповіли МОК щодо участі спортсменів із РФ і Білорусі

Незважаючи на скандальну рекомендацію Міжнародного олімпійського комітету, спортсменів із РФ і Білорусі не допустять до Європейських ігор - 2023, які відбудуться на території Польщі у другій половині червня. Офіційну заяву зробив голова організаційного комітету змагань Марцін Новак, передає польська радіостанція RMF.

Функціонер наголосив, участь російських і білоруських спортсменів повністю виключена. Представники двох країн терористичних режимів не отримають можливості брати участь у змаганнях "за жодних обставин", зазначив він. Ба більше, позиція поляків видається ще більш демонстративною на тлі заяви МОК, який напередодні виступив із рекомендацією до міжнародних спортивних федерацій дозволити атлетам із РФ і Білорусі повернутися до змагань.

"Представники Росії та Білорусі не будуть присутні на Європейських іграх за жодних обставин, незважаючи на всі процедурні норми", - підкреслив Новак.

За його словами, спроба МОК позбавити Європейські ігри статусу відбору до Олімпіади - 2024 закінчиться тим, що організатори змагань повністю відмовляться від проведення турнірів із цих дисциплін.

Інформаційні агентства уточнюють, що зараз частиною кваліфікації на Олімпіаду у Парижі є турніри з 19 видів спорту, які будуть представлені на Європейських іграх - 2023.

Згідно з рекомендацією Олімпійського комітету російських і білоруських спортсменів рекомендували допустити до спортивних змагань у нейтральному статусі з низкою обмежень: учасники не мають підтримувати вторгнення російської армії в Україну, а також не повинні мати контрактів з арміями держав-агресорів. На виступ двох країн у командних видах спорту введено повну заборону.

Раніше Україна заявила, що готова до повного бойкоту Олімпіади, якщо до змагань допустять спортсменів із РФ і Білорусі.

Раніше у РФ незадоволено відреагували на озвучені МОК обмеження, звинувативши Комітет у порушеннях.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Марк Ворошилов

Останні новини