30 березня 2023, 20:55

Україна попередила про частковий бойкот кваліфікації на ОІ-2024 через росіян

В уряді відповіли, чи братиме Україна участь у відбіркових змаганнях на Олімпіаді, якщо там виступлять російські спортсмени.

Україна попередила про частковий бойкот кваліфікації на ОІ-2024 через росіян

Україна попередила про частковий бойкот кваліфікації на літні Олімпійські ігри 2024 року у Парижі: українські спортсмени не змагатимуться у тих видах спорту, до яких допустять атлетів із Росії.

Таку заяву зробив міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов, висловлювання якого наводить "РБК-Україна".

За словами чиновника, відповідне протокольне рішення затверджено на засіданні уряду, що відбулося 30 березня. З цього випливає, що українські атлети проходитимуть відбір на головні старти чотириріччя тільки у тих видах спорту, де не буде представників РФ.

Порушення цього критерію може бути підставою для позбавлення федерацій статусу національної, уточнив міністр.

Тим часом олімпійська чемпіонка, уславлена українська фехтувальниця Ольга Харлан повідомила, що як спортсменка хоче змагатися на Олімпіаді, але як громадянин України не уявляє, як можна стояти поруч із представниками Росії та Білорусі. Багаторазова переможниця чемпіонатів світу та Європи засудила позицію МОК, який рекомендував федераціям повернути російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання з певними умовами.

"НОК, нашому уряду та федераціям потрібно буде ухвалити дуже складне рішення", - наголосила спортсменка.

Своєю чергою, українська тенісистка Леся Цуренко назвала маніпуляцією слова очільника Томаса Баха, який постійно наводить як приклад тенісні турніри під егідою WTA й ATP, де російським і білоруським спортсменам дозволено змагатися у нейтральному статусі. Виступаючи на прес-конференції, спортсменка заявила про замовчування Бахом того факту, що членом МОК досі є президент тенісної асоціації РФ.

Тенісистка також нагадала про провокації під час матчів Australian Open, коли на трибунах з'являлися прапори Росії та портрети Путіна.

Нагадаємо, Бах, відповідаючи на критику з боку України та Росії щодо рекомендацій повернути росіян і білорусів у нейтральному статусі на міжнародні змагання, заявив, що МОК вдалося знайти "золоту середину". При цьому він додав: рішення про участь представників РФ і РБ у паризькій Олімпіаді ухвалюватимуть не раніше ніж за рік до старту Ігор.

Раніше МОК рекомендував асоціаціям допустити російських і білоруських атлетів під нейтральним прапором на міжнародні спортивні майданчики, але тільки тих, хто не демонстрував підтримку війни проти України.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини