21 квітня 2023, 07:20

Мер Парижа озвучила росіянам ультиматум щодо участі в Олімпіаді

Володимир Зеленський подякував Анн Ідальго за непохитну позицію щодо недопущення спортсменів із РФ до міжнародних змагань.

Мер Парижа озвучила росіянам ультиматум щодо участі в Олімпіаді

Російські спортсмени не мають бути допущені до Олімпіади, якщо у 2024 році Росія продовжить вести війну проти України.  Відповідну заяву зробила мер Парижа (міста, яке прийме наступні літні Олімпійські ігри) Анн Ідальго під час Міжнародного саміту міст і регіонів за участю українського лідера Володимира Зеленського, інформує ОП.

За словами мера французької столиці, продовження бойових дій з боку росіян означатиме, що вони атакують не тільки Україну, а й європейські цінності. За таких умов спортсменам із РФ не місце на головних стартах чотириріччя.

"Як на мене, російських спортсменів не можна приймати у Парижі (під час Олімпійських ігор - ред.), якщо війна триває", - наголосила Ідальго та додала, що вона разом з українською стороною має намір переконувати у цьому країни та міжнародні спортивні федерації.

Президент України подякував меру Парижа за таку позицію щодо збереження максимальних санкцій проти російського спорту. 

Варто зазначити, що Ідальго не вперше висловлюється з питання відсторонення російських і білоруських спортсменів від майбутньої Олімпіади. У лютому вона заявила, що проти участі росіян і білорусів в Іграх, причому у будь-якому статусі.

Раніше у МОК заявляли, що рішення щодо допуску російських і білоруських спортсменів на ОІ-2024 ухвалюватимуть не раніше ніж за рік до старту Ігор. Водночас МОК рекомендував федераціям повернути представників РФ і РБ на міжнародні змагання за умови дотримання ними нейтральності.

Водночас низка спортивних організацій уже після заяви МОК оголосила про збереження відсторонення росіян і білорусів. Наприклад, у четвер, 20 квітня, про таке рішення повідомили у Міжнародній федерації бадмінтону.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини