28 квітня 2023, 20:33

Латвія жорстким рішенням повністю очистила ЧС із хокею від росіян і білорусів

Рішення латвійської сторони зачепило збірну Казахстану, якій довелося терміново робити перестановки на тренерському містку.

Латвія жорстким рішенням повністю очистила ЧС із хокею від росіян і білорусів

Латвія, яка від самого початку війни в Україні рішуче виступає проти участі російських і білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях, укотре підтвердила свою тверду позицію. Республіка напередодні чемпіонату світу з хокею в елітному дивізіоні, який з 12 до 28 травня візьмуть Рига та фінський Тампере, відмовила в отриманні латвійської візи білоруському тренеру Андрію Скабелці, унаслідок чого він був змушений залишити посаду головного наставника збірної Казахстану.

Крім того, дозвіл на в'їзд не отримали два представники тренерського штабу та обслуговуючого персоналу казахстанської команди, пише Inside the Games.

У зв'язку з цим керівництву казахстанського хокею довелося проводити термінові перестановки на тренерському містку збірної. Замість Скабелки головним наставником команди призначено Галима Мамбеталієва, який уже очолював збірну цієї країни у 2018 році. 

Крім цього, чотири гравці збірної Казахстану, які мали казахстанське та російське громадянство, зіткнулися з рішенням присягнути на вірність одній із країн. Видання повідомляє, що це сталося під тиском фанатів, оскільки у Казахстані заборонено подвійне громадянство.

Йдеться про Дмитра Гуркова, Єгора Пєтухова, Антона Сагадєєва й Олексія Маклюкова. У підсумку тільки Гурков зобов'язався виступати за Казахстан на майбутній світовій першості, тоді як інші відмовилися від казахстанського громадянства на користь російського. Серед тих, хто відмовився від казахстанського громадянства, тільки Сагадєєв народився у Казахстані.

Також стало відомо, що організатори чемпіонату світу заборонили вболівальникам проносити на трибуни російську та білоруську символіку. Збірних Росії та Білорусі на турнірі не буде, вони, як і раніше, відсторонені від турнірів під егідою IIHF.

Раніше глава IIHF Люк Тардіф заявив, що російська та білоруська збірні не будуть допущені до участі у турнірах Міжнародної федерації хокею, поки триває війна в Україні.

Нагадаємо, в Олімпійському комітеті Чехії ухвалили резолюцію проти повернення російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання, включно з Олімпіадою в Парижі.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини