21 червня 2023, 19:31

МОК хоче бути "гнучким": коли вирішиться питання з росіянами на Олімпіаді – 2024

У Комітеті не знають, чи отримають Росія і Білорусь запрошення на ОІ за рік до старту змагань, як це зазвичай відбувається.

МОК хоче бути "гнучким": коли вирішиться питання з росіянами на Олімпіаді – 2024

У МОК, схоже, продовжують ухилятися від вирішення російського та білоруського питань на літніх Олімпійських іграх 2024 року. Україна та більшість країн Заходу вимагають повного відсторонення російських і білоруських спортсменів від міжнародних змагань до закінчення війни. У Комітеті, зі свого боку, розглядають варіант із нейтральними атлетами з РФ і РБ на Іграх, але остаточного рішення, як і раніше, немає.

Прес-аташе МОК Марк Адамс повідомив, що рішення щодо росіян і білорусів буде ухвалено "у відповідний час", проте конкретної дати спортивні функціонери зараз не знають.

"Ми маємо спостерігати, як розвиватиметься ситуація далі", - сказав Адамс.

Він згадав міжнародні турніри з тхеквондо та фехтування, на які були допущені спортсмени з РФ і РБ у нейтральному статусі, та додав, що така практика "показала себе добре".

Водночас у МОК не знають, чи отримають росіяни та білоруси запрошення на Ігри у Парижі за рік до старту головних змагань чотириріччя, як це відбувається зазвичай.

"Нам треба бути гнучкими", - заявив прес-аташе Комітету та додав, що "ситуація постійно змінюється".

У МОК також уточнили, що організація ще не ухвалювала жодних рішень щодо відбіркових змагань до Ігор у Парижі.

У лютому цього року МОК рекомендував спортивним федераціям дозволити росіянам і білорусам змагатися на турнірах у нейтральному статусі. Після цього низка організацій дослухалася до заклику МОК і розробила критерії нейтральності, інші ж федерації продовжили максимальні санкції щодо російського та білоруського спорту.

Нагадаємо, у ПАРЄ обговорюють резолюцію із закликом до МОК не допускати спортсменів із РФ і РБ до Олімпіади у Парижі. В Асамблеї зазначили, що багато російських спортсменів є військовими або отримують підтримку від організацій, які перебувають під санкціями.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація, що МОК хоче оголосити російських спортсменів "біженцями" для допуску до Олімпіади 2024 року.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини