23 червня 2023, 07:52

Олімпіада без росіян і білорусів: у ПАРЄ ухвалили жорстку резолюцію

У ПАРЄ закликали МОК не допустити російських і білоруських атлетів на Олімпійські та Паралімпійські ігри у Парижі навіть під нейтральним прапором.

Олімпіада без росіян і білорусів: у ПАРЄ ухвалили жорстку резолюцію

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію з рекомендацією до Міжнародного Олімпійського комітету не допустити російських і білоруських атлетів на Олімпійські та Паралімпійські ігри у Парижі навіть під нейтральним прапором.

За це рішення проголосував 71 депутат, чотири були проти.

Нардеп Олексій Гончаренко, один із представників України у ПАРЄ, пояснив, що може змусити МОК дослухатися до рекомендацій.

"Якщо Олімпійський комітет не дозволить росіянам і білорусам брати участь в Іграх, то це якраз і буде підтвердженням їхньої відданості цінностям Олімпійських ігор, і буде сигналізувати Росії, що з ними не будуть співпрацювати та що світ солідарний з Україною. Треба заборонити участь цих спортсменів навіть як "нейтральних", тому що за фактом навіть під "нейтральним прапором" вони все одно ніколи не були такими", - написав Гончаренко у своєму Telegram.

Нагадаємо, глава МОК Томас Бах засудив спроби ізольованої РФ створити альтернативні Олімпіаді змагання.

Також ми писали, що у МОК продовжують ухилятися від розв'язання російського та білоруського питань на літніх Олімпійських іграх 2024 року. Україна та більшість країн Заходу вимагають повного усунення російських і білоруських спортсменів від міжнародних змагань до закінчення війни. У Комітеті, зі свого боку, розглядають варіант із нейтральними атлетами з РФ і РБ на Іграх, але остаточного рішення, як і раніше, немає.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Михаил Бутко

Останні новини