27 липня 2023, 14:07

Українська фехтувальниця Ольга Харлан не потиснула на ЧС руку росіянці – та вирішила піти на хитрість

Росіянка Смирнова після програшу Ользі Харлан вирішила залишитися на доріжці, сподіваючись, що українку дискваліфікують.

Українська фехтувальниця Ольга Харлан не потиснула на ЧС руку росіянці – та вирішила піти на хитрість

На чемпіонаті світу з фехтування стався цікавий інцидент після поєдинку української шаблістки Ольги Харлан і росіянки Анни Смирнової, яка виступала під нейтральним прапором. Ольга, вигравши матч, не потиснула руку суперниці, а та демонстративно залишилася на доріжці, передає ТГ-канал "Україна 365".

Харлан досить легко перемогла Смирнову з рахунком 15:7 і після завершення матчу, виставивши шаблю вперед, щось сказала росіянці та покинула доріжку. Своєю чергою, фехтувальниця з РФ залишилася на місці, знаючи, що у правилах FIE є пункт, згідно з яким поєдинок не завершується, доки суперники не привітають один одного, а "відмова фехтувальника вітати суперника після останнього удару" карається дискваліфікацією.

Смирнова залишалася на доріжці майже годину, прагнучи дочекатися дискваліфікації українки. Також вона подала протест, сподіваючись, що їй присудять перемогу "на халяву". Однак українка Харлан заявила, що "скористалася ковідним протоколом", отже її дії не порушують правила чемпіонату світу.

У результаті судді після наради не задовольнили протест Смирнової, а Ольга Харлан цілком справедливо пройшла до наступного раунду ЧС.

Нагадаємо, у Києві ухвалили важливе рішення щодо заборони українцям змагатися з росіянами: бойкот на участь у турнірах знято частково.

Також Ольга Харлан заявила про розчарування рішенням FIE щодо участі росіян у змаганнях.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини