31 липня 2023, 10:07

Інцидент з Ольгою Харлан: Україна висунула вимоги FIE щодо "нейтральної" сестри окупанта РФ Смирнової

Російська шаблістка Смирнова, яка демонструє відкриту підтримку армії РФ, не може вважатися нейтральною.

Інцидент з Ольгою Харлан: Україна висунула вимоги FIE щодо "нейтральної" сестри окупанта РФ Смирнової

Федерація фехтування України нарешті продемонструвала сильну позицію, висунувши цілком резонні вимоги щодо російської фехтувальниці Анни Смирнової, яка має родинні зв'язки з окупантом зі ЗС РФ і не приховує своєї підтримки армії окупантів. Українська сторона наполягає на позбавленні Смирнової нейтрального статусу.

ФФУ звернулася до Міжнародної федерації фехтування з вимогою позбавити спортсменку з РФ Анну Смирнову статусу нейтральної через невідповідність останньої цьому статусу: публічна демонстрація підтримки ЗС РФ. Також українська сторона вимагає відсторонення Смирнової від участі у змаганнях, що проводяться FIE.

Представники ФФУ у своїй заяві звертають увагу, що Смирнова у соціальній мережі Instagram відкрито демонструє підтримку російським військовим злочинцям і фотографується у обмундируванні ЗС РФ, що символізує воєнну агресію щодо України.

"Зазначені факти свідчать, що Анна Смирнова аж ніяк не нейтральна спортсменка та ніколи не була такою", - підкреслюється у зверненні ФФУ.

Нагадаємо, українка Ольга Харлан після перемоги над росіянкою Смирновою з рахунком 15:7 відмовилася тиснути їй руку, скориставшись "ковідним протоколом" і запропонувавши натомість дотик шпагами.

У свою чергу, Смирнова подала протест. Його відхилили, зарахувавши росіянці поразку, проте пізніше й українці Ользі Харлан оголосили дискваліфікацію.

Пізніше стало відомо, що "нейтральна" спортсменка Смирнова засвітилася у Мережі у головному уборі ЗС РФ, а її брат, як виявилося, служить у російській армії окупантів.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини