13 вересня 2023, 19:48

Спроби повернути росіян у світовий спорт: Німеччина довела відданість Україні

ФРН не словом, а ділом виступила проти рішення FIE повернути російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання.

Спроби повернути росіян у світовий спорт: Німеччина довела відданість Україні

Німеччина довела категоричність своєї позиції щодо недопущення участі російських і білоруських спортсменів у міжнародних змаганнях до припинення війни РФ проти України. Німецька сторона скасувала запланований на 15-17 грудня у Дормагені етап Кубка світу з фехтування на шаблях серед юніорів через рішення Міжнародної федерації фехтування (FIE) дозволити представникам Росії та Білорусі змагатися на турнірах під егідою цієї організації.

Як повідомляє DW, турнір у федеральній землі Північний Рейн - Вестфалія проводять на регулярній основі, цього року змагання у Дормагені мали стати 47-ми за рахунком, але через допуск російських і білоруських фехтувальників організатори пішли на крайні заходи та скасували етап КС.

Раніше стало відомо, що у Німеччині скасовано етап Кубка світу з фехтування на рапірах серед чоловіків, який мав відбутися з 10 по 12 листопада у Бонні. Причина аналогічна - допуск російських і білоруських спортсменів.

У березні FIE погодилася з рекомендаціями МОК дозволити росіянам і білорусам змагатися на міжнародних турнірах у нейтральному статусі. Це рішення засудили Україна та багато держав на Заході, які виступають за збереження максимальних санкцій проти російського та білоруського спорту до припинення війни РФ проти Української держави.

Нагадаємо, у серпні влада РФ відмовила у видачі віз російським веслярам, які збиралися взяти участь у молодіжному чемпіонаті Європи у німецькому Крефельді.

До цього у МВС ФРН заявили, що войовнича РФ не має використовувати спорт як майданчик для своєї пропаганди, та закликали заборонити видачу віз російським і білоруським спортсменам.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини