27 вересня 2023, 21:24

Організатори Євро-2024 відмовилися виконувати вимогу УЄФА та зачинили двері перед Росією

Низка західних країн рішуче виступили проти кроків УЄФА щодо пом'якшення санкцій стосовно Росії.

Організатори Євро-2024 відмовилися виконувати вимогу УЄФА та зачинили двері перед Росією

Збірна Росії U-17 з футболу, якій УЄФА дозволив брати участь у європейських турнірах у нейтральному статусі, навіть якщо вона кваліфікується на чемпіонат Європи, що 2024 року пройде у Швеції, не зможе взяти участь у Євро, оскільки шведська сторона відмовляється пускати російських футболісток у свою країну.

Така інформація міститься у повідомленні, опублікованому на офіційному сайті Шведського футбольного союзу (SvFF).

SvFF засудив рішення УЄФА дозволити юнацьким командам Росії повернутися в європейські турніри та зазначив, що максимальні санкції щодо російських і білоруських спортсменів мають зберігатися до завершення війни Росії проти України.

Шведські юнацькі та дорослі збірні не мають наміру проводити ігри з росіянами ні на території Швеції, ні на закордонних стадіонах. 

"У травні 2024 року у Швеції пройде фінальна частина чемпіонату Європи U-17 серед жіночих команд. Відповідно до вищевикладеного ми не допустимо до участі у цьому турнірі збірну Росії, навіть якщо вона пройде відбір", - наголосили у SvFF.

Зазначимо, перший раунд кваліфікації на жіноче Євро-2024 серед U-17 стартує на початку жовтня. Збірна України представлена у лізі A та потрапила до четвертої групи, де її суперниками будуть команди Німеччини, Румунії та Австрії. 

Раніше стало відомо, що проти рішення УЄФА допустити російські команди U-17 до європейських турнірів виступили кілька країн і повідомили про намір бойкотувати матчі з росіянами.

Нагадаємо, напередодні УЄФА вирішив повернути команди U-17 з РФ до змагань під своєю егідою. Вони виступатимуть без прапора та гімну. Щодо дорослих команд санкції збережуться до завершення війни Росії проти України.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини