15 березня 2023, 18:24

Євро-2024: у ЄС вимагають від УЄФА забанити збірну Білорусі слідом за російською

Депутати Європарламенту написали листа президенту УЄФА Александру Чеферніну із закликом посилити санкції проти Білорусі.

Євро-2024: у ЄС вимагають від УЄФА забанити збірну Білорусі слідом за російською

Збірна Білорусі з футболу ризикує слідом за російською опинитися за межами відбіркового турніру до чемпіонату Європи 2024 року. Понад 100 депутатів Європарламенту звернулися з листом до президента УЄФА Олександра Чеферіна, у якому вимагають усунути білоруську команду від відбору до фінальної частини Євро, пише Politico.

Законодавці впевнені: факт участі збірної Білорусі у зазначеному турнірі буде використано режимом Олександра Лукашенка у спробах переконати громадськість у нібито доброму до нього ставленні з боку міжнародної спільноти.

Парламентарії вважають, що участь білоруської збірної у відборі до Євро стане образою всіх білорусів, вимушених залишити свою країну через переслідування з боку режиму, а також тих білоруських громадян, які залишилися у Білорусі та мають жити у страху.

Зазначимо, на сьогодні збірна Білорусі допущена до кваліфікації Євро-2024. Команда потрапила до групи I, де її суперниками будуть команди Швейцарії, Ізраїлю, Румунії, Косово та Андорри. Крім того, білоруським клубам не заборонено грати в єврокубках. Єдине обмеження від УЄФА, що діє зараз щодо білоруських команд, стосується заборони проводити домашні матчі на території Білорусі.

Своєю чергою, Росію через війну проти України повністю відсторонено від поєдинків під егідою УЄФА: російську збірну не допущено до відбору Євро-2024, а щодо російських клубів і надалі діє заборона на участь у Лізі чемпіонів, Лізі Європи та Лізі конференцій. 

Наприкінці лютого Верховний суд Швейцарії відмовив російській стороні в оскарженні рішення Спортивного арбітражного суду (CAS), який раніше відхилив апеляцію росіян на відсторонення команд із РФ.

Нагадаємо, днями уряд Великої Британії закликав найбільших спонсорів Олімпіади підтримати рішення про повне відсторонення російських і білоруських спортсменів від Ігор 2024 року у Парижі.

Тим часом у МОК, як і раніше, вимагають "розділяти політику та спорт, а також принципи, що мають міжнародне підтвердження".

Раніше стало відомо, що чоловіча та жіноча збірні Росії з волейболу не допущені до олімпійської кваліфікації. Санкції проти росіян продовжила і Міжнародна федерація гімнастики.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини