9 квітня 2023, 19:07

"Ось така дружба", – Китай поставив російському чемпіону Карякіну ультиматум щодо України

Замість привітного запрошення на турнір, якого чекав російський автогонщик, від нього вимагали засудити війну Росії проти України.

"Ось така дружба", – Китай поставив російському чемпіону Карякіну ультиматум щодо України

Російські спортсмени, які понад рік перебувають під баном і не мають у більшості видів спорту можливості брати участь у міжнародних змаганнях у зв'язку з накладеними на Росію санкціями через її війну проти України, шукають лазівки для виступу на турнірах у країнах, які, на перший погляд, є "дружніми" Москві.

Зокрема, так вчинив автогонщик, переможець ралі "Дакар - 2017" Сергій Карякін, який спробував отримати дозвіл змагатися у Китаї, але замість привітного прийому китайська сторона зажадала від росіянина підписати лист від Міжнародної федерації автоспорту (FIA) із засудженням російської війни в Україні. Підписання цього документа є умовою допуску російських автогонщиків до турнірів, що проводяться під егідою зазначеної федерації.

Однак, як стверджує Карякін у коментарі російському "Матч ТВ", змагання, на які він намагався пробитися, проводяться не під егідою FIA, але китайські організатори однаково зажадали від нього засудити війну РФ проти України.

"Ось такі ставлення до нашої дружби", - поскаржився росіянин на китайців.

За його словами, він більше не має наміру вступати у листування та просити про можливість змагатися, тому що у попередній відповіді чітко вказано: допуск до турніру тільки за умови підписання листа від FIA.

Торік Карякін просив президента FIA скасувати вимогу для росіян підписувати лист із засудженням війни РФ проти України, але федерація не має наміру змінювати встановлені правила.

Раніше повідомлялося, що із забаненої Росії втекла найкраща російська шорт-трекістка Софія Просвірнова: спортсменка змінює громадянство та виступатиме за Данію.

Тим часом ще одна федерація відмовилася допускати російських і білоруських атлетів до олімпійської кваліфікації. Йдеться про міжнародну федерацію кінного спорту.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини