23 квітня 2023, 21:11

Рекомендації МОК щодо повернення росіян: у Німеччині назвали єдино можливе рішення

В Асоціації спортсменів Німеччини засудили заклики МОК допустити російських і білоруських атлетів до міжнародних змагань.

Рекомендації МОК щодо повернення росіян: у Німеччині назвали єдино можливе рішення

Рекомендації МОК щодо пом'якшення санкцій стосовно російських і білоруських спортсменів, запроваджених торік через війну РФ проти України, широко обговорює міжнародна спільнота. У комітеті хочуть дозволити представникам Росії та Білорусі повернутися на змагання за умови дотримання умов нейтральності, проте багато федерацій та організацій проти такого кроку. Вони вважають, що обмеження не можуть бути зняті до завершення війни.

Однією з таких організацій є Асоціація спортсменів Німеччини, представник якої Максиміліан Кляйн повідомив, що єдиним можливим рішенням щодо росіян і білорусів на сьогоднішній день є колективне відсторонення, передає Deutsche Welle.

Співрозмовник назвав помилкою позицію МОК і наголосив: спорт у РФ і РБ задіяний у військовій пропаганді.

"Єдиний варіант наразі - колективне виключення (російських і білоруських атлетів із міжнародних змагань - ред.)", - заявив Кляйн.

В іншому разі складеться ситуація, коли росіяни та білоруси повернуться на міжнародні спортивні майданчики, а українські атлети будуть змушені відмовитися від змагань, додав представник асоціації.

Раніше рекомендації МОК щодо росіян і білорусів розкритикувала польська тенісистка Іга Швентек. Спортсменці незрозуміло, чому МОК вирішив змінити свою позицію, незважаючи на те що війна в Україні триває.

Своєю чергою, у Міжнародному союзі біатлоністів повідомили, що не збираються переглядати своє рішення про відсторонення представників Росії та Білорусі від змагань під егідою IBU.

Тим часом мер Парижа Анн Ідальго заявила, що росіян не має бути на паризькій Олімпіаді, якщо війна в Україні триватиме у 2024 році.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини