31 серпня 2023, 21:48

Бельгійська тенісистка Заневська проукраїнським вчинком збентежила білоруску Соболенко

Друга ракетка світу Соболенко не одразу зрозуміла, що суперниця не збирається дякувати їй за матч і вітати з перемогою.

Бельгійська тенісистка Заневська проукраїнським вчинком збентежила білоруску Соболенко

Бельгійська тенісистка Марина Заневська, яка є уродженкою Одеси, підтримала українських спортсменів, які не потискають руку російським і білоруським суперникам через війну РФ проти України, та також не привітала білоруску Аріну Соболенко після поєдинку першого кола на US Open (Відкритого чемпіонату США).

30-річна ексукраїнка поступилася другій ракетці світу у двох сетах - 3:6, 2:6. Після завершення матчу Соболенко попрямувала до сітки, щоб потиснути руку бельгійській тенісистці, однак Марина жестом дала зрозуміти, що не обмінюватиметься рукостисканням і попрямувала до суддівської вежі, щоб подякувати рефері за роботу.

Соболенко, зі свого боку, провела кілька секунд у замішанні, а коли зрозуміла, що суперниця не буде її вітати, також попрямувала до судді.

Пізніше, пояснюючи відмову потискати руку тенісистці з Білорусі, Заневська розповіла про членів своєї сім'ї, які зараз перебувають в Україні та борються на передовій.

"І я думаю, що якщо я потисну їй руку, це буде те ж саме, що плюнути їм в обличчя", - цитує Заневську nst.com.my.

При цьому Марина додала, що поважає Соболенко як тенісистку, відзначивши її досягнення у спорті.

Відмова від рукостискання була зустрінута розсіяним свистом на трибунах, але Заневська, для якої матч із Соболенко є останнім у великому спорті (перед стартом US Open вона повідомила про рішення завершити кар'єру після цього турніру), заявила, що була готова до цього.

"Я залишаю тенісний світ із високо піднятою головою та вважаю, що вчинила правильно", - наголосила представниця Чехії.

Нагадаємо, у липні під час "Вімблдону" Соболенко попередила, що не відповідатиме на політичні запитання.

Раніше на "Роллан Гаррос" Соболенко провокувала українських тенісисток Еліну Світоліну та Марту Костюк, демонстративно очікуючи від них післяматчевих рукостискань.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини