4 жовтня 2023, 22:31

"Шахтар" у матчі-трилері вирвав важливу перемогу у ЛЧ: таблиця групи H

Донецька команда суттєво збільшила шанси на прохід до єврокубкової весни, обігравши на виїзді "Антверпен".

Донецький "Шахтар" здійснив грандіозний камбек у матчі 2-го туру Ліги чемпіонів проти бельгійського "Антверпена" на виїзді: поступаючись 0:2 під час поєдинку, "гірники" переламали ситуацію на полі та не лише відновили паритет, а й вирвали перемогу, а разом із нею і найважливіші три очки у скарбничку. Фінальний свисток арбітра зафіксував перемогу української команди з рахунком 3:2.

Зустріч розпочалася жахливо для нашого колективу: вже на 3-й хвилині господарі змогли вийти вперед, коли Вермерен відібрав м'яч у Ракицького та віддав пас на Муйю - той відправив "до буфету" Азарова та з 10 метрів не залишив шансів Різнику.

У стартові хвилин 20 у "Шахтаря" практично нічого не виходило в атаці. Перший більш-менш небезпечний момент біля воріт бельгійської команди виник на 23-й хвилині, коли Матвієнко міг замикати подачу Криськіва з кутового, але не влучив чітко по м'ячу.

А на 33-й хвилині ситуація у матчі для "гірників" стала якщо не катастрофічною, то близькою до цього: господарі провели контратаку, під час якої Баліквішу обробив довгу передачу на лінії штрафного майданчика та холоднокровно перекинув Різника - 2:0.

Перша половина зустрічі закінчилася з переконливою перевагою "Антверпена". Здавалося, що "Шахтарю" буде вкрай важко зачепитися хоча б за 1 очко у цьому матчі, але у другому таймі гра перевернулася з ніг на голову.

Посприяв цьому швидкий гол на старті другого тайму: наша команда провела затяжну атаку з ударом Назарини та пропаданням у поперечину, після чого Сікан виявився спритнішим за всіх у чужому штрафному та заштовхав м'яч у ворота.

Відігравши один м'яч, "Шахтар" активно пішов за другим голом, і у діях бельгійських футболістів та їхнього наставника почала простежуватися нервозність.

Зрівняти рахунок донеччанам вдалося на 71-хвилині. Це Ракицький пробив зі штрафного, і м'яч рикошетом від Баліквіші влетів у нижній кут воріт "Антверпена".

А за 6 хвилин "гірники" вперше у матчі вийшли вперед: воротар бельгійців, не даючи м'ячу вийти за межі поля після прориву Зубкова, невдало скинув "круглого" на Назаріну, який віддав пас на Сікана - Данило з трьох метрів не схибив.

Кінцівка матчу вийшла абсолютно божевільною: розлючені господарі всіма силами понеслися вперед, влаштувавши облогу воріт "Шахтаря", та їхній натиск приніс плоди на 6-й компенсованій хвилині, коли Степаненко зіграв рукою у своєму штрафному майданчику. До "точки" підійшов Алдервейрелд і запустив м'яч повз ворота. Ця дія футболіста бельгійської команди стала фінальною у протистоянні та підвела риску під цим неймовірним трилером.

Шахтар здобуває першу перемогу у поточному сезоні ЛЧ і суттєво підвищує шанси на єврокубкову весну, принаймні на 3-тє місце у групі та продовження боротьби у Лізі Європи.

В іншому матчі групи H "Барселона" на виїзді переграла "Порту" 1:0 . Таблиця групи після двох турів має такий вигляд: "Барселона" - 6 очок, "Порту" та "Шахтар" - по 3, "Антверпен" - 0.

Нагадаємо, у 1-му турі "Шахтар" поступився "Порту" 1:3, а "Барселона" розгромила "Антверпен" 5:0.