12 січня 2024, 15:17

Фехтувальники Сергій і Віолетта Біда, які залишили Росію, засудили війну в Україні та просять громадянство США

Подружжю Біда у Російській Федерації загрожує тюремне ув'язнення, оскільки вони номінально є працівниками силових структур.

Фехтувальники Сергій і Віолетта Біда, які залишили Росію, засудили війну в Україні та просять громадянство США

Відомі російські фехтувальники Сергій і Віолетта Біда, які залишили торік територію країни-агресора, можуть отримати американське громадянство, інформує USA Today.

На батьківщині стосовно подружньої пари порушено кримінальні справи, оскільки Сергій виступав за "Динамо" та таким чином формально вважався співробітником Росгвардії. Зі свого боку, Віолетта з ЦСКА, а цей клуб належить до Міністерства оборони РФ.

За словами адвоката спортсменів Джека Вінера, він направить звернення до сенаторів США з проханням надати втікачам американське громадянство. Вони вже підписали всі необхідні документи для участі у змаганнях. Крім того, фехтувальники засудили напад РФ на Україну.

Також стало відомо, що до американської збірної проситься ще один російський спортсмен-фехтувальник Костянтин Лоханов, до речі, ексчоловік доньки глави Олімпійського комітету РФ Софії Позднякової. Лоханов виїхав з території Росії всього за один день до початку вторгнення в Україну. Емігрувавши, атлет публічно розкритикував дії влади РФ.

Сергій Біда та Костянтин Лоханов хочуть представляти збірну США на Олімпійських іграх у Парижі.

Що стосується Віолетти Біди, то вона не візьме участі в Іграх через вагітність.

"Ці люди пішли на жертви ціною величезних особистих витрат і піддали своє життя ризику, щоб мати можливість представляти нашу націю, та ми просимо вас докласти всіх зусиль, щоб підтримати їх", - наголосив у листі до Конгресу Філ Ендрюс, перший керівник американського Конгресу.

До речі, це вже далеко не перший випадок після початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 року, коли російські спортсмени залишають свою країну та висловлюють бажання виступати за команди інших держав.

Нагадаємо, МВС Росії оприлюднило інформацію про розшук фехтувальників Сергія Біди та його дружини Віолетти, які влітку переїхали до США. Подружжю загрожує до 10 років в'язниці (самовільне залишення частини або місця служби), оскільки вони мали формальний стосунок до російських силових структур.

Автор: Святослав Рыбальченко

Останні новини