1 лютого 2023, 19:25

У МОК виступили з уточненням щодо допуску Росії на Олімпіаду

У Комітеті заявили, що санкції щодо Російської та Білоруської держав не підлягають обговоренню.

У МОК виступили з уточненням щодо допуску Росії на Олімпіаду

Міжнародний олімпійський комітет, який допустив можливість повернення російських і білоруських спортсменів на міжнародні змагання при виконанні певних умов, виступив з уточненням своєї позиції. У Комітеті заявили, що санкції щодо Росії та Білорусі як держав ніхто не скасовував, тому про присутність прапорів, гімнів й іншої символіки РФ і РБ не може бути й мови.

Крім того, політикам і спортивним чиновникам із цих країн не дозволяється брати участь в офіційних заходах і зустрічах, що проводяться у рамках міжнародних змагань.

"Жодні прапори, гімни, кольори або будь-яка інша ідентифікація цих країн не мають демонструватися", - підкреслили у МОК.

Таке уточнення у МОК зробили на тлі закликів, що лунають у РФ, бойкотувати літні Олімпійські ігри у Парижі, якщо росіянам не дозволять використовувати свою національну символіку.

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну російські та білоруські спортсмени були відсторонені від багатьох міжнародних змагань. Наприклад, їх не пустили на чемпіонат світу з хокею й етапи Кубка світу з біатлону таі лижних гонок. Тим часом у тенісі представники Росії та Білорусі продовжують змагатися у нейтральному статусі.

Нещодавно у МОК осторожно заявили, що росіяни та білоруси можуть бути допущені на ОІ-2024 як нейтральні спортсмени та за умови, що вони не підтримували публічно війну проти України.

Така позиція МОК набула широкого резонансу: в Україні планують розглянути можливість бойкоту Олімпіади у Парижі, якщо туди приїдуть представники РФ і РБ, а на Заході створюють коаліцію з 40 країн, яка вимагатиме від МОК повного відсторонення росіян і білорусів від ОІ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини