5 березня 2023, 18:14

Росія, яка втрачає шанси на Олімпіаду, отримала удар із минулого

В історії з допінгом у російських біатлоністок на Олімпійських іграх у Сочі поставлено крапку.

Росія, яка втрачає шанси на Олімпіаду, отримала удар із минулого

Росія, чиї спортсмени, з великою часткою ймовірності, пропустять літні Олімпійські ігри 2024 року, з огляду на рішучу налаштованість урядів західних країн і окремих міжнародних спортивних організацій, що вимагають повного усунення російських і білоруських атлетів до завершення війни РФ проти України, дістала ще один удар по своєму іміджу у світі спорту.

У багаторічній історії з допінгом у російських біатлоністок на Олімпіаді у Сочі 2014 року поставлено крапку: після низки судових розглядів жіноча збірна Росії, яка виграла срібні медалі в естафеті, була остаточно дискваліфікована. Таким чином, "срібло" перейшло до Норвегії, яка фінішувала третьою, а "бронза" - до збірної Чехії, яка посіла у тій гонці четверту позицію.

Нагородження чеської команди у складі Єви Пускарчикової, Габріели Соукалової, Йіткі Ландової та Вероніки Віткової відбулося під час етапу Кубка світу у Нове-Мєсто-на-Мораві цими вихідними. За 27 тис. глядачів на трибунах дівчата через 9 років отримали заслужені медалі, передає НОК Чехії. 

Інформація про бронзову медаль збірної Чехії підтвердилася ще торік, але біатлоністки вирішили не поспішати й організувати найефектнішу церемонію нагородження. Звичайно, найкраще це робити на очах своїх уболівальників. Так і з'явилася ідея з нагородженням під час чеського етапу КС. 

Одна з лідерок тієї збірної Чехії Габріела Саукалова зізнається, що максимальні емоції через деякий час уже не повернути у повному обсязі, але все одно важливо відновити справедливість.

Єва Пускарчикова також вдячна за можливість хоча б частково заповнити всі втрачені враження.

Зазначимо, росіянки Яна Романова, Ольга Зайцева й Ольга Вілухіна, які були присутні у складі збірної Росії на сочинській естафеті, потрапили під підозру антидопінгових органів у 2017 році після публікації доповіді Річарда Макларена. Пізніше з Вілухіної та Романової звинувачення зняли, а санкції щодо Зайцевої залишилися чинними: в її допінг-пробі виявили чужу ДНК і аномальну кількість солі.

До речі, варто нагадати, що ті естафетні перегони виграла збірна України у складі Віти та Валі Семеренко, Юлії Джими й Олени Білосюк (Підгрушної). Це одне з найголовніших досягнень української олімпійської команди на зимових ОІ.

Нагадаємо, Росія стала далі від участі у паризькій Олімпіаді: Міжнародна федерація гімнастики продовжила повне відсторонення російських гімнастів від міжнародних змагань.

Раніше у МОК повідомили, що не можуть визначитися з критеріями допуску російських і білоруських спортсменів до Олімпійських ігор 2024 року.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини