17 травня 2023, 20:42

У ЄС відповіли на запитання про бойкот Олімпіади у разі допуску росіян

У Євросоюзі вимагають від МОК переглянути позицію щодо російських і білоруських спортсменів, але відмовляються бойкотувати Ігри у Парижі.

У ЄС відповіли на запитання про бойкот Олімпіади у разі допуску росіян

Міністри спорту країн Євросоюзу знову розкритикували заклики МОК дозволити спортсменам із Росії та Білорусі повернутися на міжнародні турніри у нейтральному статусі та зажадали від Комітету переглянути свою позицію з цього питання.

Відповідні заяви прозвучали у Брюсселі на зустрічі, присвяченій темі поваги прав людини на міжнародних спортивних заходах, передає Inside The Games.

Водночас про колективний бойкот літньої Олімпіади 2024 року у Парижі у разі допуску росіян і білорусів не йдеться, принаймні поки що.

"Ні", - заявив міністр спорту Швеції Якоб Форссмед, відповідаючи на запитання, чи може ЄС розглянути можливість бойкоту Ігор у французькій столиці.

При цьому він зазначив, що МОК ризикує втратити довіру, якщо не прислухається до закликів європейських чиновників змінити позицію щодо росіян і білорусів.

За його словами, рекомендації МОК щодо відсутності зв'язків російських і білоруських атлетів із силовими структурами своїх країн можуть бути нездійсненними.

"Вони (спортсмени з РФ і РБ - ред.) часто працюють в уряді або спонсоруються державою чи навіть служили в армії", - додав чиновник.

Своєю чергою, делегація Литви заявила, що федерації видів спорту, які допустили на свої змагання росіян і білорусів, ігнорують права українських спортсменів.

"В умовах агресивної війни Росії ми повинні захищати права українських спортсменів, забезпечуючи захист їхньої гідності, цінностей і психічного здоров'я, а також захищати їхнє право безперешкодно займатися спортом", - йдеться у заяві литовської делегації.

У Литві закликають спортивні організації та спортсменів вживати активніших дій, спрямованих на те, щоб не дозволити представникам РФ і РБ повернутися на міжнародні змагання до завершення війни в Україні. Зокрема, пропонується підписувати спільні декларації проти участі росіян і білорусів у міжнародних стартах.

Тим часом міністр спорту Ірландії Томас Бірн висловив стурбованість, що Росія і Білорусь використовують спорт для просування своїх держав. За словами чиновника, ірландська сторона не підтримає будь-яке сприяння поверненню представників РФ і РБ на турніри, оскільки умови не були виконані.

Нагадаємо, цього тижня російських і білоруських спортсменів офіційно відсторонили від Європейських ігор - 2023, які влітку цього року відбудуться у Польщі.

Кількома днями раніше у Міжнародній федерації гімнастики (FIG) повідомили, що відсторонення росіян і білорусів від турнірів під егідою FIG продовжено щонайменше до липня.

Тим часом в уряді Німеччини пропонують заборонити видачу віз російським і білоруським спортсменам, щоб вони не змогли потрапити на турніри, що проводяться на території ФРН та інших країн ЄС.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини