26 жовтня 2023, 08:33

"Шахтар" дав бій "Барселоні": розклади у групі H після екватора

На поєдинок проти каталонців "гірників" вивів новий наставник команди боснієць Марино Пушич.

Донецький "Шахтар" у рамках 3-го туру Ліги чемпіонів дав бій на виїзді "Барселоні": поступаючись 0:2 після першого тайму, у другій половині зустрічі українська команда змогла продемонструвати оскал, але вивезти очки з Іспанії все ж не вдалося.

Каталонці вже у дебюті поєдинку ввімкнули високий пресинг, з-під якого у "гірників" не завжди виходило виходити. Наприклад, на 8-й хвилині рахунок на табло залишився сухим тільки завдяки діям Різника, який відбив ногою небезпечний удар у виконанні господарів.

Далі "Барселона" продовжила грати з помітною перевагою та створила ще кілька небезпечних підходів до воріт нашої команди, але в одних епізодах в останній момент рятували захисники, в інших - надійно діяв голкіпер.

Та все ж тиск іспанської команди матеріалізувався у голи ще до перерви. Спочатку на 28-й хвилині Фермін Лопес уникнув положення поза грою та завдав удару у каркас воріт, а на добиванні спритнішим за всіх виявився Ферран Торрес, який переграв Різника з близької відстані.

А на 36-й хвилині "Барселона" провела атаку центром, під час якої Лопес вистрілив у ближню дев'ятку з лінії штрафного - ігровий снаряд від штанги влетів у ворота.

Старт другого тайму також залишився за господарями, які могли вбити інтригу у матчі задовго до фінального свистка, але після влучних ударів усіх тих же Лопеса та Торреса ВАР розгледів невеликі офсайди.

А потім "Барселона" поплатилася за нереалізацію ігрової переваги більшим рахунком на табло. На 62-й хвилині Азаров лівим флангом запустив у прорив Судакова, який увірвався до штрафного та ударом на силу прошив Тер Штегена.

Відігравши один м'яч, донеччани відчули впевненість і на якийсь час змогли перехопити м'яч у іспанського гранда. Найреальніший шанс зрівняти рахунок був на 78-й хвилині, коли Степаненко опинився на ударній позиції за 18 метрів від воріт суперника, але його спроба м'яко покласти "круглого" точно у ціль виявилася невдалою: м'яч пройшов поруч зі штангою.

Надалі "Барселона" без особливих проблем довела справу до перемоги, "Шахтар" же повертається додому з порожніми руками.

"Барселона" - "Шахтар" 2:1.

В іншому матчі групи зустрічалися "Антверпен" і "Порту". Поєдинок завершився перемогою португальців 4:1.

Після 3-го туру груповий етап досяг свого екватора. "Шахтар" має у своєму активі 3 очки та посідає 3-е місце. Лідирує "Барселона", яка зуміла домогтися максимального результату - 9 очок із 9 можливих.

У наступному турі "Шахтар" знову зіграє з каталонцями, але вже у номінально домашньому матчі, а "Порту" прийме "Антверпен". Найімовірніше, основна боротьба для української команди розгорнеться з бельгійцями за 3-е місце, що дає право зіграти навесні у Лізі Європи.

Наостанок зазначимо, що на гру з "Барселоною" донеччан вивів новий наставник боснієць Марино Пушич.

Нагадаємо, у 1-му турі "Шахтар" програв "Порту" 1:3, а у 2-му здобув вольову перемогу над "Антверпеном" 3:2 ("гірники" поступалися по ходу 0:2).