26 липня 2023, 17:29

Росію не запросили на Олімпіаду – 2024, але Бах зробив уточнення

Остаточного рішення щодо участі російських і білоруських спортсменів на Іграх у Парижі, як і раніше, немає.

Росію не запросили на Олімпіаду – 2024, але Бах зробив уточнення

МОК, як і очікувалося, не надсилає запрошення на літні Олімпійські ігри 2024 року Росії та Білорусі, щодо яких діють санкції через війну РФ проти України, однак це не означає, що російських і білоруських спортсменів гарантовано не буде на змаганнях у Парижі.

Як повідомляє офіційний сайт комітету, запрошення розіслано 203 країнам. У цьому списку не виявилося РФ і РБ, а також Гватемали.

Глава МОК Томас Бах, виступаючи у штаб-квартирі оргкомітету Ігор, заявив, що організація продовжує стежити за ситуацією з війною в Україні, а також за тим, як виконуються рекомендації Комітету федераціями щодо допуску на міжнародні змагання спортсменів із Росії та Білорусі у нейтральному статусі.

"Подивимося, як усі причетні дотримуються букви та духу цих умов", - сказав функціонер і додав, що рішення щодо росіян і білорусів буде ухвалено "свого часу".

Раніше у ЗМІ повідомлялося, що вердикт щодо атлетів із РФ і РБ буде винесено у вересні та жовтні, проте Бах сьогодні спростував наявність на поточний момент будь-яких термінів. За його словами, рішення може бути ухвалено тільки після того, як з'явиться "чітка картина".

Нагадаємо, нещодавно МОК знову виступив із проросійською заявою, звинувативши уряди деяких західних країн у небажанні повертати росіян і білорусів у міжнародний спорт.

Крім того, стало відомо, що ще одна міжнародна федерація "прогнулася" під тиском МОК і повернула російських і білоруських спортсменів на змагання. Йдеться про Міжнародну федерацію гімнастики.

Тим часом у самій Росії продовжують робити нервові заяви з приводу можливого відсторонення росіян від Олімпіади. Так, у Радфеді назвали санкції "руйнуванням спорту" та звинуватили США та Європу у тиску на МОК і ВР.

Автор: Артем Малиновский

Останні новини