5 квітня 2023, 16:44

П'ята країна відмовилася від проведення Кубка світу через допуск росіян

Ще одна країна висловила свою рішучу незгоду з поверненням російських і білоруських фехтувальників на міжнародні змагання.

П'ята країна відмовилася від проведення Кубка світу через допуск росіян

Міжнародна федерація фехтування (FIE) стала першою спортивною асоціацією, яка вирішила скасувати максимальні санкції щодо російських і білоруських спортсменів і допустила представників цих країн до турнірів під своєю егідою, але у нейтральному статусі.

Послаблення обмежень розкритикував не тільки Київ, а й його союзники, які наполягають на повному відстороненні росіян і білорусів, поки триває війна Росії проти України. Після рішення FIE європейські держави одна за одною почали відмовлятися від проведення різного роду змагань з фехтування, заявляючи про неможливість виконати умову щодо допуску російських і білоруських спортсменів.

У середу, 5 квітня, до Німеччини, Франції, Данії та Фінляндії приєдналася Польща, яка не має наміру приймати етап Кубка світу з фехтування на рапірах серед жінок, який мав відбутися 23 квітня у Познані. Відповідну інформацію розміщено на сайті Федерації фехтування Польщі.

Польська сторона наголошує: нові правила від FIE позбавили організаторів механізму контролю за відстороненням від змагань спортсменів, які підтримують війну проти України та режим Володимира Путіна.

У Польщі також наголосили, що підтримують зусилля колег з України щодо збереження максимальних санкцій стосовно російського та білоруського спорту.

Раніше ЗМІ повідомляли, що польська федерація фехтування планувала поставити ультиматум російським і білоруським спортсменам: передбачалося, що для допуску до етапу Кубка світу вони мають письмово підтвердити свій нейтралітет і відсутність зв'язків зі збройними силами й іншими силовими структурами РФ.

Нагадаємо, титулована українська фехтувальниця Ольга Харлан розповіла про розчарування та спустошення через рішення FIE допустити росіян і білорусів.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини