4 березня 2023, 18:29

Росія стала далі від Олімпіади: одна з міжнародних федерацій ухвалила офіційне рішення

Російським гімнастам продовжили повне відсторонення від міжнародних змагань під егідою FIG.

Росія стала далі від Олімпіади: одна з міжнародних федерацій ухвалила офіційне рішення

Поки чиновники МОК продовжують дискусії щодо того, пускати чи ні російських і білоруських атлетів на Олімпійські ігри 2024 року, за справу взялися окремі міжнародні федерації. Виконавчий комітет Міжнародної федерації гімнастики (FIG) ухвалив рішення, яке зменшує шанси росіян і білорусів поїхати на головні старти чотириріччя.

Йдеться про продовження федерацією максимальних санкцій щодо спортсменів із Росії та Білорусі: вони не тільки не можуть виступати під прапорами своїх країн, їм узагалі заборонено брати участь у змаганнях під егідою FIG у будь-якому статусі. Відповідне рішення опубліковано на сайті федерації.

26 лютого 2022 року FIG заборонила використання російської та білоруської символіки на турнірах, а 4 березня того ж року позбавила представників РФ і РБ права брати участь у змаганнях. Дія цих рішень продовжується, оскільки війна в Україні триває, ідеться у повідомленні.

У федерації зазначили, що мають намір стежити за розвитком подій і можуть переглянути затверджені заходи у майбутньому, якщо цьому сприятимуть обставини.

Варто зазначити, що FIG проводить міжнародні змагання зі спортивної та художньої гімнастики, а також зі стрибків на батуті й інших дисциплін.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда нагадав, що війна Росії проти України підтримується значною частиною російського суспільства, та заявив про відповідальність російських спортсменів за свою країну.

Тим часом шість європейських держав підтримали запропоновану Україною декларацію про неприпустимість участі російських і білоруських спортсменів в Олімпіаді.

Своєю чергою, у МОК визнали, що не можуть визначитися з критеріями, які дали б змогу відібрати "чистих" спортсменів із РФ і РБ для участі в ОІ.

ВАЖЛИВЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ВІД РЕДАКЦІЇ!

Автор: Артем Малиновский

Останні новини